КОМУНАЛЬНЕ НЕКОМЕРЦІЙНЕ ПІДПРИЄМСТВО

"Третій Черкаський міський центр первинної медико санітарної допомоги"

ЦУКРОВИЙ ДІАБЕТ

 

Ми живемо у світі зі стрімко розвиваються технічним прогресом, що робить наше життя з кожним днем ??все комфортніше. Здавалося б, цей факт повинен надзвичайно радувати, проте не тут-то було. Ніщо не дається задарма, і платою за технологічне вдосконалення світу стає погана екологія і, як наслідок, поява нових захворювань і швидкий розвиток вже існуючих. Одне з таких захворювань - цукровий діабет, який на сьогоднішній день є однією з найгостріших медичних і соціальних проблем. Про те, що він собою являє, і яка профілактика цукрового діабету.

Цукровий діабет: його причини та ознаки

 

Що таке цукровий діабет? Це складне захворювання, викликане дефіцитом гормону, що називається «інсулін». Його брак підвищує рівень міститься в нашій крові цукру. У результаті, в організмі порушуються нормальні процеси вуглеводного, жирового, білкового обміну і порушується водно-сольовий баланс. У кінцевому підсумку, діабет може перейти в таку стадію, при якій різко підвищується ризик інфаркту міокарда та інсульту, і відбувається важке ураження очної сітківки, нирок, печінки та іншого. Тому профілактика цукрового діабету - завдання першорядне, що вимагає невідкладного рішення.

Діабет надзвичайно різнорідний. Він може бути проявом якоїсь іншої хвороби або стати супутнім їй захворюванням, які виникли в результаті прийому ліків при лікуванні. А може і розвиватися, як самостійне захворювання. У цілому ж, діабет поділяється на два типи: інсулінозалежний та інсулінонезалежний.

Іноді ця хвороба протікає без явно виражених симптомів, і виявити її допомагає лише ретельний медичний огляд. Тому всім, хто має хоч якусь схильність до захворювання, потрібно дуже уважно ставитись до стану свого здоров'я і, при найменшій підозрі на виникнення діабету, негайно звертатися до лікаря.

До групи ризику відносяться, в першу чергу, люди з надмірною вагою тіла, ті, хто страждає на атеросклероз судин підшлункової залози, і ті, хто уразливий для цієї хвороби в силу генетичних причин. Приводом для появи діабету можуть стати якісь вірусні захворювання та надмірне споживання солодкої і жирної їжі при ослабленій підшлунковій залозі.

Як ми вже говорили, спочатку захворювання може протікати непомітно. Але з часом воно починає заявляти про себе підвищеної жагою і майже не проходять почуттям голоду, сухістю шкірних покривів, втратою ваги.

Потім діабет, прогресуючи, починає викликати ножні судоми, зниження зору, нудоту, блювоту, запалення шкірних покривів. З'являються загальна слабкість, швидка стомлюваність, головні болі, підвищену сечовиділення. При наявності цих ознак слід невідкладно пройти обстеження на виявлення діабету.

В іншому випадку він може викликати необоротні руйнування в організмі.

Звичайно ж, всім, хто, так чи інакше, має схильність до цього тяжкого захворювання, слід дотримуватися запобіжних заходів, які передбачає профілактика цукрового діабету . У чому ж вони полягають?

 

Профілактика цукрового діабету

 

У тому випадку, коли діабет уже зустрічався в роду, його профілактика починається вже з перших днів життя кожного члена цього роду. З раціону новонароджених повністю виключається коров'яче молоко і його компоненти. Подальше їх харчування проходить без застосування тваринних жирів і зі зниженням споживання солодких і борошняних продуктів, копченостей та консервів. Крім того, замість цукру людям, схильним до цукрового діабету, бажано якомога частіше використовувати натуральні цукрозамінники.

Провокують розвиток діабету і деякі види фруктів: виноград, абрикоси, черешня, банани. Тому лікарі настійно рекомендують не захоплюватися ними, замінивши чимось, більш відповідним. Дуже корисні, в даному випадку, селера, шпинат, цибулю, часник. Вони повинні бути присутніми в меню якомога частіше.

 

Профілактика цукрового діабету полягає і в суворому режимі харчування - є потрібно невеликими порціями строго через кожні чотири години. Це створює свого роду біологічні ритми, що дозволяють забезпечити кров необхідною кількістю інсуліну.

Для того, щоб не захворіти на діабет, потрібно ні в якому разі не допускати надмірного ожиріння і знижувати надмірна вага, якщо він з'явився, будь-якими доступними способами. Фізична активність і легкі фізичні вправи два-три рази на день допоможуть впоратися з цією проблемою і попередити розвиток діабету в цілому. Плавання, прогулянки на свіжому повітрі, зарядка - все це необхідно і тоді, коли захворювання вже є. Ці заходи допоможуть і протистояти йому, і боротися з ним.

 

Профілактика цукрового діабету передбачає психологічну рівновагу, тому слід уникати стресів і не нервувати через дрібниці. Будь-яке психологічне напруження слід знімати відповідними засобами: хорошою музикою, відпочинком на природі, легкої фіззарядкою, вояжем по магазинах - всім, що може принести задоволення і привести нерви в порядок.

Ну, і, звичайно ж, профілактика діабету включає обов'язкові регулярні перевірки рівня цукру, що міститься в крові.

Діабет - захворювання дуже важке, і, на сьогоднішній день, невиліковне. Методи і народної, і традиційної медицини можуть лише звести до мінімуму ймовірність ускладнень. Лікуватися ж доведеться все життя. Тому профілактика - необхідний захід, що сприяє і попередження захворювання, і його коректування, якщо діабет вже є.

 

 

 

 

Copyright © 2020 - IMC | All rights reserved