КОМУНАЛЬНЕ НЕКОМЕРЦІЙНЕ ПІДПРИЄМСТВО

"Третій Черкаський міський центр первинної медико санітарної допомоги"

Хвороба Паркінсона

 

Залежно від причини розвитку захворювання розрізняють первинний (ідіопатичний) і вторинний (симптоматичний) паркінсонізм. Первинний паркінсонізм, що становить 75-80% від усіх випадків захворювання на цю недугу, являє собою хвороба Паркінсона. Схильність до розвитку цього захворювання може передаватися у спадок. Вторинний паркінсонізм, або синдром Паркінсона, розвивається на тлі різних захворювань і патологічних станів.

Хвороба Паркінсона відноситься до числа найбільш поширених нейродегенеративних захворювань. Від цієї хвороби страждає 1 з 100 чоловік у віці від 60 років. Найчастіше хвороба Паркінсона вражає літніх людей, яким більше 55 років. Приблизно 10% з усіх хворих - це молоді люди, яким менше 40 років. Іноді хвороба Паркінсона зустрічається у дітей і підлітків, в цьому випадку захворювання називається ювенільний паркінсонізм Ханта.

 

Хв.Паркінсона причини:

Точні причини цього захворювання до кінця не вивчені. Медики вважають, що появи та прогресування хвороби Паркінсона можуть сприяти 3 основних фактори. Насамперед, це вікові зміни і генетична схильність (спадковість), проте захворювання може розвинутися і під впливом несприятливих умов навколишнього середовища.

Також існує кілька інших причин, які можуть призвести до виникнення хвороби Паркінсона:

- черепно-мозкові травми;

- атеросклероз судин головного мозку;

- вірусні інфекції;

- перенесений енцефаліт;

- пухлини головного мозку;

- тривалий прийом деяких медикаментозних препаратів (наприклад, нейролептиків) та ін.

 

Профілактика хвороби Паркінсона

 

 

Курці, а також любителі кави і кофесодержащіх напоїв практично не схильні до хвороби Паркінсона. Механізми подібних явищ повністю не з'ясовані. Реальною профілактики хвороби Паркінсона не існує. Слід враховувати фактори, які можуть призвести до розвитку цього захворювання. Наприклад, спровокувати виникнення даної патології може вживання токсичних речовин, а також надмірний прийом лікарських препаратів, наприклад, нейролептиків. Також до хвороби Паркінсона можуть привести черепно-мозкові травми.

Знизити ризик появи хвороби Паркінсона дозволяє ведення активного та здорового способу життя, виключення впливу на свій організм негативних екологічних факторів, своєчасне лікування інфекційних захворювань, постійна розумова і фізична активність

 

 

 

 

 

ЗАВ.ІАВ «тчмцмсд»  Дзюбан А.А.                                                                                                                                вівторок 11.04.17

 

 

 

 

Copyright © 2020 - IMC | All rights reserved