КОМУНАЛЬНЕ НЕКОМЕРЦІЙНЕ ПІДПРИЄМСТВО

"Третій Черкаський міський центр первинної медико санітарної допомоги"

Симптоми і Лікування синдрому Жильбера

 

Надзвичайно велика кількість нових і давно відомих захворювань, що пройшли період мутації, просто заполонили спеціальні довідники лікарів. Захворювання, які були давно відомі лікарям, стали виявлятися деякими новими симптомами.

Це характеризує сучасне життя, як вкрай важку і небезпечну. Існує багато інфекційних захворювань, але і спадкових не стає менше. Лікарі поки не знають, як позбавити людство від хвороб, що передаються від батьків до дітей.

До таких хвороб можна віднести синдром Жильбера. Причиною даного захворювання є генетична схильність, нестача кількості білірубіну - ферменту печінки, який відповідає за обмінні процеси. Це захворювання не прийнято вважати особливо небезпечним. Симптоми та лікування синдрому Жильбера, цього захворювання, відомі лікарям. Основним показником наявності цієї недуги служить підвищений рівень білірубіну в крові, який, як правило, проявляється у вигляді жовтяниці.

У таких хворих порушена вироблення глюкуронілтрансферази, при цьому білірубін потрапляє в кров, що є основною причиною жовтяниці. Хвороба повторюється з певною періодичністю. Досить часто на періодичність появи даного захворювання впливають надмірні фізичні навантаження, сильне стресовий стан, алкогольне зловживання, вірусні захворювання. Деякі несумісні лікарські препарати і незбалансоване харчування теж можуть бути причиною періодично з'являється синдрому.

Основними симптомами та лікуванням синдрому Жильбера можна вважати з'явився жовтий колір шкіри і слизових оболонок. Можливо пожовтіння склер очей. Ступінь вираженості захворювання синдромом Жильбера проявляється в залежності від жовтизни шкірних покривів. Вони можуть мати трохи жовтуватий відтінок, а можуть мати інтенсивний жовтий колір. Людина відчуває сильну втому і стомлюваність, часто виникають больові відчуття у правому підребер'ї. Хворого долає сильна слабкість і апатія. Визначати желтушность шкіри необхідно неодмінно при денному освітленні. Іноді спостерігається вона на долонях, на особі, в пахвових западинах, в носогубного трикутника. Деякі люди взагалі мають кілька жовтий відтінок шкіри, тому необхідно, щоб свій висновок дав кваліфікований фахівець.

Досить часто при симптомах та лікуванні синдрому Жильбера фахівці помічають постійні скарги хворого на метеоризм, нудоту, відрижку, повна відсутність апетиту, стійкі запори або навпаки, на досить часто повторювану діарею. Як правило, ця хвороба дає про себе знати в молодому віці. Триває синдром Жильбера протягом всього життя пацієнта. Взагалі, цю хворобу можна назвати більше чоловічим захворюванням, ніж жіночим. Приблизно в десять разів більше хворих синдромом Жильбера чоловіків, ніж жінок. Трапляється, що симптоми та лікування синдрому Жильбера спровоковані захворюванням вірусним гепатитом, гострі респіраторні інфекції, інфекційний мононуклеоз. Іноді хворі на цю недугу скаржаться на гіркота в роті, печію, скачки артеріального тиску. Визначити дане захворювання на підставі тільки симптомів абсолютно неможливо.

Пропонований курс лікування синдрому Жильбера включає в себе спеціальні лікувальні заходи. Лікарем обов'язково прописується прийом спеціальних вітамінів, жовчогінних засобів. Сильне прояв жовтяниці вимагає неодмінно спеціальної дієти. Деякі лікарі на підставі візуальних симптомів призначають лікарські препарати, що містять фенобарбітал, що сприяє успішній переробки та висновку білірубіну з організму хворої людини. Для профілактики цього захворювання при неактивній стадії синдрому рекомендується процес очищення печінки в домашніх умовах, але такі методи, що проводяться вдома, повинні бути неодмінно схвалені лікуючим лікарем.

Потрібно зазначити, що симптоми та лікування синдрому Жильбера практично не впливають на тривалість життя хворої людини. Але при переході захворювання в хронічну форму хвора людина знаходиться в групі звичайного ризику. Спостереження і проведення лікувальних процедур у людей з таким захворюванням необхідно. Будь-яке захворювання вимагає уважного ставлення. Бережіть себе, будьте здорові!

 

 

 

 

 

 

Зав.ІАВ  Дзюбан А.А                                                                                                                                                             20.03.18

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2020 - IMC | All rights reserved