КОМУНАЛЬНЕ НЕКОМЕРЦІЙНЕ ПІДПРИЄМСТВО

"Третій Черкаський міський центр первинної медико санітарної допомоги"

Симптоми і лікування остеопорозу

 

Остеопороз - досить підступне захворювання, що протікає практично безсимптомно. Для його обов'язкового лікування абсолютно необхідно правильно розпізнати симптоми, і лікування остеопорозу проводити своєчасно. Найбільший відсоток хворих людей - це літні люди.

При даному захворюванні знижується щільність кісткової тканини, відбувається активне вимивання кальцію. Викликає побоювання значне омолодження остеопорозу останнім часом.

Причинами розвитку остеопорозу вважається недолік в організмі вітаміну D3, який відповідає на засвоєння кальцію. Основною групою ризику є жителі Крайньої Півночі і районів, наближених до них. При нестачі вітаміну В6 (магнію) відбувається досить небезпечний процес прискореного вимивання кальцію з організму людини. У старшому віці погане засвоєння магнію призводить до остеопорозу. Гіпермагніємія є причиною багатьох захворювань щитовидної залози, нирок, шлунка.

При наявності зниженого рівня естрогенів в крові людини проявляються симптоми, і лікування остеопорозу необхідно обов'язково починати. Саме естрогени сприяють утриманню кальцію в крові. При різкому падінні естрогенів різко знижується щільність кісткової маси. Досить часто лікування хвороб щитовидної залози супроводжуються захворюванням остеопорозом. Трансплантація органів теж може бути ускладнена остеопорозом. При деяких генетичних відхиленнях або порушення під час внутрішньоутробного розвитку причини остеопорозу найбільш складно піддаються корекції.

Під час протікання цього непомітного захворювання кістки людини стають м'якими, відбувається здавлювання хребетного стовпа, несучих суглобів, тазостегнових, колінних. Виявляється остеопороз частими переломами, радикуліту, а перелом шийки стегна призводить до інвалідності. Для уникнення таких страшних наслідків необхідно знати симптоми, і лікування остеопорозу проводити послідовно, ще в початковій стадії даного захворювання.

Лікарями проводиться лікування остеопорозу у двох головних напрямках. Це неодмінна запобігання руйнування кісткової тканини і досягнення значно кращій засвоюваності кальцію. За першим напрямком абсолютно необхідний прийом бісфосфонатів - сучасних лікувальних препаратів, що уповільнюють руйнування кісток. Іншим неодмінною умовою запобігання розвитку остеопорозу є достатня фізична активність людини, особливо в період старіння. При необхідності показано носіння спеціальних корсетів для зниження навантаження в області хребта і основних суглобів.

За другим напрямком необхідно приймати спеціальні препарати, що покращують засвоєння кальцію. Вітаміни D3 і кальцій, обов'язкова періодична зміна клімату, ультрафіолетове опромінення. Необхідна гормональна корекція. Прийом вітамінів В6 і магнію. При захворюванні остеопорозом показано курортне лікування, масаж, фізіотерапія, скипидарні ванни.

Знаючи симптоми і лікування остеопорозу, необхідно починати профілактику з коригування раціону харчування. Щоб уникнути ризику розвитку цього серйозного захворювання вживайте продукти харчування, що мають найбільший вміст необхідного кальцію. До таких продуктів належать: молочні продукти, сир, риба, особливо сардини, соєвий сир або сир тофу. Прекрасним джерелом кальцію вважається варена квасоля, взагалі продукти з сої дуже корисні для насичення організму людини кальцієм. Включайте в свій щоденний раціон харчування якомога більше фруктів, овочів. Купуйте сорти риб з їстівними кістками, такі як консервований лосось, сардини. Якщо ваші смакові переваги відрізняються від запропонованих продуктів, приймайте вітамінні комплекси, спрямовані виключно на стимулювання всмоктування кальцію.

Збільшити вживання цинку, включайте в раціон харчування горіхи, різних молюсків, коренеплоди. Зменшіть вживання цукру, насичених жирів. Алкогольні напої значно знижують засвоєння кальцію, також як надмірне захоплення вживанням кави. Уникайте підвищеної кількості солі, вона сприяє виведенню необхідного кальцію з сечею з організму людини. З певного віку вживайте менше м'яса, замініть його на рибу. М'ясоїди значно частіше страждають остеопорозом.

При неодмінному дотриманні правил збереження кальцію в організмі людини симптоми і лікування остеопорозу не будуть вас турбувати. Перегляньте своє життя, звички, уподобання, і будьте здорові!

 

 

 

 

 

Зав. ІАВ Дзюбан А.А                                                                                                     21.03.18

 

 

 

 

Copyright © 2020 - IMC | All rights reserved