КОМУНАЛЬНЕ НЕКОМЕРЦІЙНЕ ПІДПРИЄМСТВО

"Третій Черкаський міський центр первинної медико санітарної допомоги"

 • Події

   

  з 11.05 по 15.05.18

   в закладі проводиться акція до Всесвітнього дня боротьби з артеріальною гіпертензією.

   

   5 березня

  Всесвітній день боротьби з глаукомою

   

  4 лютого2018  року

  Всесвітній день боротьби з раком

   

  14 грудня 2017 року відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

  Всесвітній день боротьби  зі СНІДом відзначається

  1 грудня

   

  14 листопада відзначається Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом.

   

  20 жовтня всесвітній день боротьби з раком молочної залози.

   

  з 20.09.2017 по

   22.09.2017

  всім бажаючим проводиться вимірювання артеріального тиску в кабінеті до лікарняного прийому.

   

  Всесвітній день боротьби з гепатитом 28.07.2017

   

  13 КВІТНЯ

  ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ З МЕЛАНОМОЮ

   

  Всесвітній день здоров’я, який за рішенням ВООЗ щорічно відзначається 7 квітня

   

  В рамках Всесвітнього тижня  профілактики глаукоми в закладі

  з 13.03.17 по 17.03.17

  проводиться вимірювання внутрішньо очного тиску

  каб .326 з 09.00-12.00

   

  2 грудня -

  до Всесвітнього дня

  боротьби зі СНІДом

  в каб. 115

  з 9.00 до 12.00

  проводиться

  безкоштовне обстеження експрес

  методом на ВІЛ(можливість анонімного обстеження)

   

  11 грудня – Всесвітній день хворого на бронхіальну астму

   

   

   

  Про проведення тижня безпеки дорожнього руху в закладі

  З 14.11 ПО 20.11.2016р.

   

 • Преса

 • Незабаром

  Незабаром

 • Увага

  Увага

Новини

 

Щорічно в травні відзначається Всесвітній день боротьби з артеріальною гіпертензією. Серцево – судинні захворювання являються одною з основних причин смерті у світі.

З метою максимального  залучення уваги людей до свого  здоров ‘я, профілактики  та  раннього виявлення захворювання ССС

з 11.05 по 15.05.18 в закладі проводиться акція до Всесвітнього дня боротьби з артеріальною гіпертензією.

УВАГА!

Сімейний лікар: вибір - за Вами!

 

Медична реформа розпочинається з первинної медичної допомоги, тобто сімейних лікарів, терапевтів та педіатрів.

Ви можете обрати будь-якого терапевта для дорослого, педіатра для дитини або сімейного лікаря для всієї родини незалежно від місця вашого проживання чи реєстрації.

Саме з 1 квітня 2018 року стартує приписна кампанія – заключення декларацій між сімейним лікарем, терапевтом, педіатром .

Довідково:

Заклади первинної медичної допомоги, в яких працюють сімейні лікарі, підписують контракт з Національною службою здоров’я, а пацієнти – декларацію з тими лікарями, яких самі собі обрали.

Декларація підписується безстроково, тобто Вам не потрібно буде перепідписувати її щороку. З іншого боку, якщо Ви вирішите підписати угоду з іншим лікарем, ви зможете зробити це.

Документи, які знадобляться для підписання угоди з лікарем – Ваш паспорт та ідентифікаційний номер. Якщо ж Ви підписуєте декларацію з педіатром (чи сімейним лікарем, який буде обслуговувати вашу дитину), то також знадобиться свідоцтво про народження дитини та документи (паспорт та код) обох його батьків або опікунів. Лікар внесе Ваші дані в систему.

Важливо: декларація з’явиться в системі після подвійної авторизації: лікар попросить назвати код, який надійде вам СМС-повідомленням. Якщо ж у Вас немає мобільного телефону, лікар сфотографує чи відсканує Ваші документи, щоб долучити їх до декларації.

Потім лікар роздрукує декларацію, яку Ви підпишете у двох примірниках (один із них залишається у Вас), – і з цього моменту Ви можете звертатись до лікаря.  На випадок відпустки або хвороби у Вашого лікаря має бути заміна — інший лікар первинної ланки або черговий заклад первинної медичної допомоги.

 

Один лікар може обслуговувати максимум 2 тисячі пацієнтів.

 

Тож якщо Ви впевнені, що знайшли хорошого лікаря – укладайте декларацію!

 

 

Online запис на прийом до лікаря

БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я!!!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Всесвітній день боротьби з глаукомою 5 березня

Щорічно в другий тиждень березня відзначається Всесвітній день боротьби з глаукомою. Цього року Всесвітній та Всеукраїнський дні боротьби з глаукомою відзначаються 6 березня. Близько 285 мільйонів людей у світі страждають від порушень зору, а 39 мільйонів з них уражені сліпотою.

   Кількість хворих на глаукому в світі за кожне десятиріччя збільшується більш ніж на 20 мільйонів чоловік. В Україні щорічно виявляють близько 25 тисяч нових випадків.

  В 2017 році в м. Черкаси вперше виявлено 132 випадки глаукоми, всього зареєстровано 1383 хворих, на диспансерному обліку – 1023 чоловік. У 80% захворювання можна уникнути, якщо своєчасно звертатись до лікаря для обстеження та вимірювання внутрішньо очного тиску.

5.03.18 - 6.03.18 В закладі проводиться  вимірювання внутрішньо очного тиску для раннього виявлення глаукоми та інших офтальмологічних захворювань каб 326   ;

 

Всесвітній день боротьби з раком

Щорічно 4 лютого ВООЗ і Міжнародне агентство з вивчення раку (IARC) за підтримки  Міжнародного союзу з контролю над раком (UICC) вже багато років організують кампанії профілактику раку, усвідомлення ризиків захворювання, підвищення якості життя хворих. Всесвітні дні боротьби з раком у 2016-2018 роках присвячуються можливостям суспільства і окремо кожної людини попереджати злоякісні новоутворення.  Немало повідомлень в пресі про те, що таке злоякісні пухлини, які перші ознаки їх, яку тактику необхідно вибрати. Але не всі громадяни усвідомлюють те, що своєчасне звернення до лікаря, своєчасна діагностика – запорука виліковності від раку.Мета цього дня в усьому світі – підвищення обізнаності людей про рак як одне із найстрашніших і згубних захворювань сучасної цивілізації, звернення уваги на його запобігання, виявлення та лікування, завдяки чому можна домогтися хороших результатів, а у багатьох випадках і повного одужання.

 

З грудня місяця минулого року згідно постанови Каб.Мин № 239

затверджено порядок відшкодування вартості препаратів інсуліну.

В 2016 році в закладі створений Державний Реєстр хворих на цукровий діабет І та ІІ типу згідно цього виписуються онлайн –рецепти.

Запровадження реєстру дає змогу державі уникнути необґрунтованих закупівель на десятки мільйонів гривень. Що своєю чергою дозволятиме забезпечувати безперебійну поставку високоякісних препаратів інсуліну кожному пацієнту. Більшість областей уже перейшла на користування єдиним реєстром і працює за процедурою реімбурсації

 

Увага з початку 2018 р. в закладі проводиться виписка онлайн рецептів по програмі реінбурсації для інсулінозалежних пацієнтів.

Аптека яка відпускає по програмі рейнбурсації аптека «Дуамед»  («Народна аптека»)

Адреса: м.Черкаси вул. Самійла Кішки, 218

Час роботи Пн-Нд  з 8.00  до 20.00

 

 

14 грудня 2017 року відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

За роки, що минули, ми всі пройшли складний шлях усвідомлення і переосмислення того величезного комплексу проблем, який пов'язаний з використанням високих і, нерідко, небезпечних технологій. Незмінним залишається лише одне – найглибша повага до людей, які закрили собою світ від атомного лиха, що вирвалося зі зруйнованого четвертого блоку ЧАЕС. Їхній подвиг неможливо переоцінити – як не можна переоцінити

значення того, що вони зробили. Їхній героїзм, патріотизм і професійна майстерність перевірені часом.

Ми не маємо права забувати про самопожертву ліквідаторів аварії на ЧАЕС, які пройшли через усі кола ядерного пекла. Багато з цих людей не дожили до теперішніх днів, задля збереження життя і здоров'я майбутніх поколінь.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Всесвітній день боротьби зі СНІДом відзначається 1 грудня

Всесвітній день боротьби зі СНІДом вперше відзначався 1 грудня 1988 року з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров'я, після того, як на зустрічі міністрів охорони здоров'я всіх країн прозвучав заклик до соціальної терпимості і розширення обміну інформацією ВІЛ/СНІД.

Із того часу Всесвітній день боротьби зі СНІДом відзначається щорічно. Головна мета Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом — звернути увагу суспільства на цю проблему.

СНІД – (Синдро́м набу́того імунодефіци́ту) – сукупна назва уражень, що відбуваються на III-IV клінічних стадіях інфекції, яку спричинює вірус імунодефіциту людини (ВІЛ). Загальноприйнятою назвою хвороби на сьогодні є ВІЛ-інфекція. ВІЛ уражає імунну систему людини, знижуючи при цьому протидію різним ВІЛ-асоційованим захворюванням.

СНІД передається статевим шляхом, а також через кров і материнське молоко. Він не передається повітряно-крапельним шляхом, через рукостискання, побутовим шляхом, при укусах кровосисних комах.

 

14 листопада відзначається Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом.

         За останні роки цукровий діабет набув масштабів великої медичної та соціальної проблеми у всьому світі, включаючи і Україну. За даними ВООЗ у світі зареєстровано більше 260 млн. хворих на діабет, в Україні –  1 млн. 300 тисяч.

 

 1 квітня 2017 року стартує Урядова програма «Доступні ліки». Пацієнти зможуть отримати ліки від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми безкоштовно або з незначною доплатою.

Мета програми «Доступні ліки» – забезпечити кожного громадянина України необхідними лікарськими засобами, які покращать якість їхнього життя і запобіжать виникненню ускладнень та передчасної смертності.

За рецептом звертайтесь до свого сімейного лікаря.

 

 

Щорічно 29 жовтня  у всьому світі відзначають Всесвітній день боротьби з інсультом.

У сучасному світі однією з причин високої смертності є захворювання кровоносних судин, і про це вже відомо навіть молодим людям - на жаль, часто не з чуток. Одне з найбільш частих і небезпечних захворювань, пов'язаних зі станом судин - це інсульт, і про нього варто дещо знати - хоча б у загальних рисах, щоб можна було уникнути його або, в разі його проявів, швидко звернутися за допомогою до лікаря.

 

      З метою максимального  залучення уваги людей до свого  здоров’я,

З 25.10.17 -27.10.17 в закладі проводиться акція до Всесвітнього дня боротьби з інсультом.

 

 

20 жовтня всесвітній день боротьби з раком молочної залози.

Важливим моментом ранньої діагностики раку молочної залози є мамографія, тобто рентгенографія молочної  залози. Це надзвичайно чутливий і точний метод раннього – виявлення пухлин. Після 40 років жінкам рекомендується робити мамографію кожних два роки, а після 50 –щорічно.

Шановні жінки! Якщо ви підозрюєте в себе якесь новоутворення, не піддавайтесь страху –зверніться до лікаря. Вчасний візит до лікаря збереже ваше життя і є гарантією вилікування!

 

Проведення самообстеження молочних залоз (рекомендації)

Щорічно 29 вересня відзначається Всесвітній день серця. В 2017 році він проводиться під девізом « Серце для життя».

Серцево-судинні захворювання є головною причиною смерті у світі: щороку вони забирають більше 17 мільйонів людських життів, тому з ініціативи Всесвітньої федерації серця і підтримки ВООЗ, а також ЮНЕСКО святкується щорічно Всесвітній день серця.

З 20.09.2017 по 22.09.2017

всім бажаючим проводиться вимірювання артеріального тиску в кабінеті до лікарняного прийому.

 

 

Всесвітній день боротьби з гепатитом 28.07.2017

 

      З метою максимального  залучення уваги людей до свого  здоров’я, профілактики  та  раннього   виявлення   захворювання  ССС.

                 З 10.05.17 -12.05.17 в закладі проводиться акція до Всесвітнього дня боротьби з артеріальної гіпертензією.

Щорічно відзначається Всесвітній день боротьби з артеріальною гіпертензією. Серцево – судинні захворювання являютья одною з основних причин смерті у світі.

 

13 КВІТНЯ

ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ З МЕЛАНОМОЮ

 

У кожного з нас є пігментні плями на шкірі. Слід пам'ятати, що до групи ризику відносяться люди, у яких більше 4-х родимок розміром вище 6 міліметрів; світле або руде волосся, веснянки; хто в дитячому або підлітковому віці отримав серйозний сонячний опік; у членів сім'ї яких були випадки меланоми або інших форм раку шкіри.

І з цих пігментних плям потім внаслідок інсоляції чи інших факторів можуть розвиватися злоякісні пухлини. Ми акцентуємо на цьому увагу зараз, щоб люди перед тим, як поїхати на відпочинок, могли обстежитися. Цього року день діагностики меланоми проводиться в межах цілої України зі спеціально підготовленими спеціалістами.

 

11 квітня в усьому світі відзначається Всесвітній день боротьби з хворобою Паркінсона. Цей день проводиться з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я і покликаний підвищити інформованість нашого суспільства про захворювання Паркінсона, надати підтримку хворим паркінсонізмом і їх сім’ям, а також зробити свій внесок у подолання цієї страшної недуги.

 

 

Всесвітній день здоров’я, який за рішенням ВООЗ щорічно відзначається 7 квітня, цього року проводиться під девізом «Давай поговоримо», тема – «Депресія».

 

 

Всесвітній день боротьби проти раку

Всесвітній день імунітету

 

В рамках Всесвітнього тижня

 профілактики глаукоми

в закладі

з 13.03.17 по 17.03.17

проводиться вимірювання внутрішньо

очного тиску

каб .326 з 09.00-12.00

 

2 грудня 2016 р.

до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом

в каб. 115 з 9.00 до 12.00

проводиться безкоштовне обстеження експрес методом на ВІЛ

(можливість анонімного обстеження)

 

 

11 грудня – Всесвітній день хворого на бронхіальну астму

 

ПРО ПРОВЕДЕННЯ ТИЖНЯ БЕЗПЕКИ ДОРОЖНЬОГО РУХУ В ЗАКЛАДІ З 14.11 ПО 20.11.2016р.

 

Проведення місячника „Дні здоров’я“ для учасників антитерористичної операції по КНП „Третя Черкаська міська поліклініка” ЧМР

23.05.2016р. по 23.06.2016р.

 

Запрошуються демобілізовані учасники АТО та члени їх родин для проходження комплексного медичного огляду фахівців різного профілю, із проведенням необхідних лабораторних,рентгенологічних, та інструментальних методів обстеження за консультацією звертайтесь до свого сімейного лікаря

 

Пам’ятка для дітей - пішоходів

 

Коли ти йдеш по вулиці пішки, то являєшся пішоходом. Ходити по вулиці тобі дозволяється тільки по тротуарах, дотримуючись правого боку, щоб не заважати руху зустрічних пішоходів. Якщо тротуару немає, іди назустріч руху узбіччям чи краєм дороги. Тоді не тільки водій бачить тебе здалеку, але і ти бачиш машину, що наближається.Для того щоб перейти на інший бік вулиці, є певні місця і називаються вони пішохідними переходами. Вони позначені дорожніми знаками «Пішохідний перехід» та білими лініями розмітки «зебра». Якщо немає позначеного пішохідного переходу, ти можеш переходити вулицю на перехрестях по лініях тротуарів або узбіч.  Перш ніж перейти дорогу, переконайтеся в повній безпеці. Зупинись біля краю проїзної частини, прислухайся, подивися ліворуч і, якщо немає машин, дійшовши до середини проїжджої частини. Ще раз подивися направо, і за відсутності транспорту закінчи перехід. Дорогу потрібно переходити під прямим кутом і в місцях, де дорога добре проглядається в обидві сторони.   Якщо на пішохідному переході або перехресті є світлофор, він покаже тобі, коли йти, а коли стояти і чекати. Червоний сигнал для пішоходів — стій, жовтий — чекай, зелений — подивися, зупинилися Чи всі машини, потім іди. Ніколи не переходь вулицю на червоний сигнал, навіть якщо машин поблизу немає.  Як тільки загорівся зелений сигнал світлофора, не «кидайся» з тротуару на дорогу. Буває, що у машини несправні гальма, і вона може несподівано виїхати на пішохідний перехід. Тому переходити дорогу треба спокійно. Переходь, а не переходь!   Щоб не опинитися на дорозі в аварійній ситуації, ти повинен розуміти, коли автомобіль стає небезпечним. Машина не може зупинитися миттєво, навіть якщо водій натисне на гальмо. Вона ще кілька метрів буде швидко ковзати по дорозі. Так швидко, що не встигнеш зробити навіть кроку назад.   Набагато безпечніше, якщо ти і водій бачите один одного здалеку. Тоді й він встигне загальмувати заздалегідь, і ти зможеш вчасно зупинитися. Головне правило безпечної поведінки — передбачати небезпеку. Сповільни крок, прислухайся, коли підходиш до арки, розі будинку — загалом, до будь-якого місця, звідки може несподівано виїхати машина. Розумний пішохід ніколи не вибіжить на дорогу, навіть якщо це місце для переходу. Він піде спокійно, бо для водія вискочив на дорогу людина — завжди несподіванка, і невідомо, чи зуміє водій з цією несподіванкою впоратися.

Небезпечно грати поруч з дорогою: кататися на велосипеді влітку чи взимку на санках.

Знай, правила безпеки пішоходів,  не порушувати їх, навчися застосовувати в житті!

 

 

 

ПЕРША  ДОПОМОГА ПРИ ДОРОЖНІХ ТРАВМАХ

 Передмова

Чи стане людина постраждалою в повсякденних умовах життя – значною мірою залежить від неї самої. Дотримання всім відомих правил дорожнього руху та техніки безпеки значно зменшує вірогідність транспортного, побутового та виробничого травматизму. Цей перелік можна продовжувати і далі. Але, на жаль, статистика вперто свідчить про зростання випадків, коли людина терміново потребує медичної допомоги через власну необачність або екстремальні ситуації в яких вона опинилася. За таких обставин людина іноді може сподіватися лише на допомогу випадкових людей або розраховувати лише на себе.

Саме у таких ситуаціях вміння надати першу допомогу (її ще називають долікарською) собі та оточуючим стає вирішальним для збереження здоров’я, а, іноді, і життя. І тоді багато залежить від адекватності, правильності та своєчасності дій.

 

При наданні першої допомоги слід керуватися наступними принципами:

1.  правильність і доцільність;

2.  швидкість;

3.  обдуманість, рішучість і спокій.

• Зберігайте спокій. Якою б серйозною не була травма або небезпечна ситуація, паніка тільки ослабить вашу здатність думати і зменшить ефективність ваших дій. Крім того   ви втратите час, а в кризовій ситуації час може вирішити на користь життя або смерті.

• Уникайте непотрібного ризику. Це не боягузтво. Ви не зможете нікому допомогти, якщо самі постраждаєте.

• Перш ніж діяти, подумайте ретельно і спокійно, але, по можливості, швидко. Намагайтеся заспокоїти і втішити потерпілих.

• З'ясуйте, чи немає інших уцілілих людей, що зберегли активність і могли б допомогти вам впоратися з ситуацією. Зокрема, запитайте, чи немає серед присутніх медиків або досвідчених людей.

• При оцінюванні наслідків нещасного випадку максимально використовуйте свої органи чуття. Питайте, дивіться, слухайте, нюхайте. Потім подумайте і дійте. Попросіть потерпілого описати свої скарги, сказати вам, що, на його думку, відбулося, і що, згідно його відчуттів, у нього не в порядку.

Способи надання першої допомоги залежать від стану потерпілого.

Якщо потерпілий дихає дуже рідко і судорожно (як би із схлипуванням), але у нього прощупується пульс, то необхідно негайно робити штучне дихання.

Якщо у потерпілого відсутні свідомість, дихання, пульс, шкірний покрив синюшний, а зіниці розширені, слід негайно приступити до реанімації (тобто оживлення) проведенням штучного дихання і зовнішнього (непрямого) масажу серця.

Не слід роздягати потерпілого, втрачаючи на це дорогоцінні секунди. Спроби реанімації ефективні в тих випадках, коли з моменту зупинки серця пройшло не більше 4-6 хвилин, тому першу допомогу слід надавати негайно.

Не можна потерпілого вважати померлим, висновок про смерть роблять тільки медичні  фахівці. Приступивши до реанімації, слід обов’язково забезпечити і виклик швидкої медичної допомоги (зателефонувати за телефоном 103 або 112, або доручити зробити це іншій особі).

 

ПАМ'ЯТКА

ДЛЯ НАСЕЛЕННЯ ПРО ДІАБЕТ

 

Діабет – хронічна хвороба, яка виникає в тих випадках, коли підшлункова залоза не виробляє інсулін або коли організм неспроможний ефективно використати той інсулін, який вже вироблений. Інсулін є гормоном, який регулює рівень цукру в крові. Гіперглікемія, тобто подвищений рівень цукру, розвивається як результат неконтрольованого діабету і з часом призводить до невиправних наслідків для багатьох систем організму, кровоносних судин.

Діабет першого типу (інсулінозалежний) характеризується відсутністю виділення інсуліна. Без щоденного прийому інсуліну хвороба швидко закінчується смертю. Симптоми включають надмірне сечовиділення, спрагу, постійне відчуття голоду, втрату ваги, зміну зору і втому.

Діабет другого типу (інсулінонезалежний) є результатом неефективного використання вже виділеного організмом інсуліну. Цей різновид діабету уражує 90% всіх хворих на цукровий діабет в світі і є в значній мірі наслідком надмірної ваги та низької фізичної активності. Симптоми нагадують ті, що притаманні діабету першого типу, але менш виражені. Тому хвороба може протікати непомітно і проявляється на стадії ускладнень. Донедавна хвороба вражала тільки дорослих, зараз хворіє багато дітей, які страждають на ожиріння.

Гестаційний діабет - це гіперглікемія, яка вперше виявляється під час вагітності. Симптоми такі ж, як при діабеті другого типу. Здорові люди мають усвідомлювати ризики розвитку цукрового діабету з тим, щоб не допустити хвороби, особливо у дітей. Зниження толерантності до глюкози, порушення глікемії натщесерце є проміжними станами між нормою та діабетом. Люди з такими проявами мають ризик захворіти на цукровий діабет, хоча хворобу не вважають неминучою.

Діабет з часом уражає серце, кровоносні судини, очі, нирки, і нерви. Діабетична ретинопатія є важливою причиною сліпоти в результаті тривалого ушкодження дрібних судин сітківки. Після 15 років хвороби сліпнуть 2% хворих.

Хвороба є провідною причиною ниркової недостатності, підвищує ризик хвороб серця, інсультів. Половина хворих на діабет гинуть від серцево-судинних проблем.

Діабетична невропатія являє ураження нервів з симптомами оніміння, болю, поколювання, слабкості в кінцівках. На сьогодні проблеми «діабетичної стопи» стали найбільш частою причиною ампутацій нижніх кінцівок. Вражаються нервові волокна, які проводять імпульси до скелетних м’язів. Сила їх знижується, а згодом - наступає відмирання, втрата чутливості, особливо в місцях стискання взуттям. Приєднання інфекції ще більше загострює проблему. Трофічні язви, гангрена призводять до втрати працездатності, потребують величезних матеріальних затрат для лікування та реабілітації хворих.

Досягнення медичної науки і технологій дозволяють хворим людям, за умови свідомого виконання деяких рекомендацій, уникати таких тяжких наслідків хвороби як сліпота, трофічні язви, гангрена. ВООЗ рекомендує для профілактики діабету:

- досягти здорової ваги тіла і підтримувати її;

- підтримувати фізичну активність практично кожен день - не менше 30 хвилин щоденної регулярної активності;

- раннє виявлення хвороби за допомогою відносно дешевого аналізу крові;

- лікування спрямоване на зниження вмісту глюкози в крові, уникнення факторів ризику розвитку хвороби, відмову від тютюну;

- регулярний контроль кров’яного тиску;

- догляд за ногами.

Взаємозв’язок особливостей харчування з розвитком серцево-судинних та інших неінфекційних захворювань підтверджений в численних експериментах, клінічних та епідеміологічних дослідженнях. Тільки невеликі зміни в системі харчування та фізичної активності людей, які відносяться до групи високого ризику, дозволили б попередити майже 60% випадків захворювань цукровим діабетом другого типу.

 

ПРОФІЛАКТИКА СУДИННИХ ЗАХВОРЮВАНЬ ГОЛОВНОГО МОЗКУ

 

Значне поширення судинних захворювань головного мозку, висока летальність та інвалідність хворих спонукають до ретельної їх профілактики

Комплексна робота із запобігання судинним захворюванням головного мозку ведеться шляхом первинної та вторинної профілактики.

Постійна увага повинна приділятися виявленню, ліквідації або корекції чинників ризику, серед яких на чільному місці стоять:

емоційно-психічне перенапруження,

згубні звички (куріння, зловживання алкоголем),

переїдання (надмірна маса тіла),

зловживання кухонною сіллю і водою.

Негативну роль відіграють недостатня фізична активність, гіпокінезія (малорухливий спосіб життя).

Неабияке значення в розвитку цереброваскулярних захворювань має спадковість. У літературі описано сім’ї, багато членів яких хворіли і померли від інсульту або інфаркту. У цих сім’ях генетично передається схильність до порушень ліпідного обміну, коагуляційних властивостей, судинної реактивності.

Не меншу, якщо не більшу роль, ніж генетика, відіграють чинники зовнішнього середовища (про що свідчать наша екологія, наслідки чорнобильської катастрофи та інші).

До виникнення цереброваскулярних захворювань призводять аномалії розвитку судин головного мозку (аневризми, мальформації), патологія магістральних судин, особливо каротидної системи (перекрути, перегини, петлеутворення тощо).

Удвічі зростає ймовірність розвитку інсульту у хворих на цукровий діабет. Хворим без ознак ураження нервової системи потрібна компенсація порушень, зумовлених цукровим діабетом, раціональне працевлаштування і суворе дотримання дієти і режиму дня.

За появи неврологічних симптомів проводять додаткові лікувальні заходи для профілактики їх прогресування.

У разі поєднаної дії багатьох чинників ризику ймовірність розвитку судинних захворювань головного мозку значно зростає.

Важливими, якщо не першочерговими, причинами виникнення інсульту є артеріальна гіпертензія і атеросклероз, а їх поєднання, та ще й з цукровим діабетом, зумовлює швидку появу цереброваскулярної недостатності, яка переходить у тяжкий інсульт.

Артеріальну гіпертензію (за даними ВООЗ) реєструють у 10—20 відсотків дорослого населення. Чим вищий систолічний або діастолічний тиск, тим більша ймовірність розвитку інсульту. Але навіть невелике підвищення (або зниження) артеріального тиску збільшує ризик (особливо за патології магістральних артерій) виникнення гострої цереброваскулярної недостатності. Слід зазначити, що половина людей з підвищеним артеріальним тиском не знає про це. Тому слід вимірювати артеріальний тиск усім, хто звертається до лікаря.

За наявності підвищеного артеріального тиску пацієнта слід ретельно обстежити. Це вже вторинна профілактика. Важливо знати анамнез, наявність судинного захворювання, виявити ознаки ішемічної хвороби серця, зміни в судинах, сітківці та нирках тощо. У разі появи перших (початкових) ознак порушення мозкового кровообігу ймовірність гострих його порушень (інсульту) збільшується. Початковими проявами недостатності мозкового кровообігу є частий або постійний головний біль, запаморочення, шум у голові, погіршення пам’яті та розумової працездатності, порушення сну.

Найраннішою ознакою гострого порушення мозкового кровообігу є минущі зміни. Вони можуть бути провісниками інсульту, тривають від однієї години до 24. Проявляються загальномозковими та локальними симптомами — залежно від басейну ураження або їх поєднання. До минущих порушень належать гіпертонічний криз та ішемічна мозкова атака. Якщо часткові симптоми залишаються до 2—3 тижнів і мають тенденцію до зникнення, то говорять про малий інсульт, або інсульт зі зворотним дефіцитом.

Інсульт (гостре порушення мозкового кровообігу) ділять на ішемічний, геморагічний та субарахноїдальний крововилив.

Для діагностики початкових порушень мозкового кровообігу, перехідних змін та інсульту передусім звертають увагу на клінічний перебіг, призначають комп’ютерну аксіальну томографію, доплерографію і магнітно-ядерну томографію.

Медикаментозну профілактику цереброваскулярних захворювань головного мозку проводять диференційовано залежно від наявності та характеру судинного захворювання.

На ранніх стадіях гіпертонічної хвороби основною метою лікування є поліпшення захиснопристосовних механізмів і стійкості нервової системи. Більшості хворих не досить тільки оздоровчих заходів (режим праці і відпочинку, зменшення маси тіла, гіперкінезія, викорінення шкідливих звичок). У разі лабільної форми гіпертонічної хвороби проводять терапію седативними препаратами з додаванням невеликих доз гіпотензивних засобів.

За стабільного перебігу гіпертонічної хвороби потрібно проводити постійну адекватну гіпотензивну терапію з контролем артеріального тиску. Лікарські препарати і дози підбирають індивідуально.

У разі виявлення атеросклерозу проводять курсове лікування протисклеротичними препаратами, судиноактивними, метаболічними та статинами, а також такими, що поліпшують реологічні властивості крові (аспірин, кардіомагніл, аспікард).

Із фізіотерапевтичних методів використовують гальванічний комірець за методикою Щербака, електрофорез лікарських розчинів, електросон. Показана бальнеотерапія (сірководневі, радонові, хвойні, вуглецеві, кисневі, хлоридно-натрієві ванни). Слід наголосити, що фізіотерапевтичні процедури потрібно проводити хворим на стенокардію, а також у разі високого артеріального тиску дуже обережно. Корисно включати в лікувальний комплекс масаж комірцевої зони, лікувальну фізкультуру.

Хворих із патологією магістральних судин переводять у нейросудинне відділення для оперативного лікування, оскільки медикаментозна терапія дає тільки частковий і тимчасовий ефект. У разі її припинення клінічна картина наростає і розвивається інсульт.

У разі виникнення перших ознак (перекіс обличчя, слабкість у руці, нозі, зниження зору, порушення мовлення) чи гострих порушень мозкового кровообігу потрібно якомога скоріше звернутися до лікаря чи викликати швидку медичну допомогу.

Пам’ятайте!

Чим скоріше (у перші години — 1-3) буде надано адекватну медичну допомогу, тим кращим буде ефект, вихід із цього важкого і загрозливого стану.

 

 

 

 Демобілізація 2015

Указ Президента України

06.05.2015 № 254/2015

„Про звільнення в запас”

 

Демобілізують військовослужбовців, які були призвані у другу хвилю мобілізації

Демобілізація проводиться не пізніше, ніж за 10 днів до спливу 1 року  з моменту мобілізації.

Увага! Демобілізовані в обов’язковому порядку зараховуються до військового резерву, в якому вони перебувають до закінчення особливого періоду.

Увага! Демобілізовані не підлягають повторному призову протягом шести місяців з дня звільнення.

 

Не будуть демобілізовані:

 

Контрактники             →      Демобілізуються після завершення особливого періоду

або окремого рішення по демобілізації

 

Поранені в госпіталі  →      Демобілізують після закінчення лікування

 

Військові в полоні     →      Демобілізують після повернення з полону

 

 

Безвісно відсутні      →       Демобілізують після появи або визнання судом

померлими

 

Військовослужбовці

в в/ч, які не були

доукомплектовані   →         Після прибуття військовослужбовців на

доукомплектування частини (не пізніше 90 днів)

 

Увага! За пораненими, військовополоненими, безвісно відсутніми  зберігається місце роботи та середній заробіток до дня наступн6ого після їх взяття на облік у районному військкоматі після їх звільнення з частини

 

Порядок демобілізації

 

 

1. Підготовка списку на звільнення та ознайомлення з планом звільнення.

    - Військовослужбовець ставить підпис, про ознайомлення з планом.

 

2. Бесіда про права та обов’язки військовослужбовця.

- Начальник кадрової служби повинен розказати про подальші дії військовослужбовцям, їх права та обов’язки у зв’язку зі звільненням.

 

3. Рапорт про звільнення на ім’я командира частини (подається в стройову частину).

 

4. Отримання документів у стройовій частині при демобілізації.

Наказ про звільнення.

Наказ про виключення

зі списків частині .

Пакет документів для                                                     Увага! Якщо командир частини

надання статусу УБД:                                                   подав документи на оформлення

-довідка про участь в АТО,                                              статусу УБД до демобілізації,

-витяг з наказу по стройовій                                          посвідчення УБД отримає частина,

частині про прибуття/вибуття                                    яка повинна переслати його до

 для виконання завдань в АТО,                                        районного військомату.

- витяг з наказу АТЦ СБУ

про залучення до завдань АТО.

 

Припис до військомату                                                 Вказується вихідний номер надісланої

                                                                                        особової справи та запис про видачу

                                                                                       документів на оформлення статусу УБД

 

 

Направлення на військовий облік                               Увага !Демобілізований має стати

до військомату                                                            на облік в військоматі протягом

                                                                                      5 днів з дня виключення зі

                       списків частині

 

Також можуть видаватися:

Наказ про здачу посади                                               Службова характеристика

 

 

5. Ставиться відмітка та печать у воєнному квитку про демобілізацію

 

6. Розрахунок у фінансовому відділі частині

 

Виплачується:

• Компенсація за невикористані дні відпусток за 2014 та 2015рік

• Одноразова грошова допомога у зв’язку з демобілізацією в розмірі 4% місячного грошового забезпечення (без урахування винагороди за АТО) за кожний повний календарний місяць служби, але не менше як 25% місячного грошового забезпечення.

•Грошове забезпечення на оздоровлення, якщо у 2015 році військовослужбовець подав рапорт про виплату такого грошового забезпечення.

 

7. Особова справа направляється до військомату за вказаним місцем проживання військовослужбовця.

 

Медичний огляд при демобілізації проводиться за бажанням військовослужбовця.

 

ВАРТО ЗНАТИ

• На час служби в особливий період за військовослужбовцем зберігається місце роботи та середній заробіток (ст.119 КЗпП)

• На роботу потрібно вийти до спливу одного року з моменту демобілізації. Запевнившись, що посаду збережено можливо написати заяву про відпустку.

• Військовослужбовці, які мають вислугу 20+ років  або особливі заслуги перед Україною  мають право носити військову форму одягу.

• Військовослужбовці доставляють до місць проживання за державний рахунок.

 

ЗЕМЛЯ ДЛЯ УЧАСНИКІВ АТО

 

Як отримати землю?

 

Учасники АТО мають право на першочергове отримання земельних ділянок для:

• ведення садівництва –не більше 0,12га

• індивідуального дачного будівництва –не більше 0,10га

• будівництва індивідуальних гаражів – не більше 0,01 га

• індивідуального житлового будівництва :

-    у селах –не більше 0,25га

→ у селищах –не більше 0,15га

→ у містах –не більше 0,010га

для ведення особистого селянського господарства – не більше 2,0га

 

Як дізнатись, яку земельну ділянку можна приватизувати?

 

 

- Вибрати з ділянок, позначених білим кольором на сторінці:

http://map. land.gov.ua/kadastrova-karta

- Звернутися до територіальних управлінь Держземагенства

http//land.gov.ua/terytorialns-ohrany-derzhzemahenstva

- У сільській, селищній, міській раді за місце розташуванням ділянки

 

Вам повинні допомагати скласти клопотання про надання у власність земельної ділянки, надати графічні матеріали щодо розташування земельної ділянки та надати інформацію про подальші кроки.

 

Алгоритм приватизації земельної ділянки

 

1. Дозвіл на розроблення проекту землеустрою.

2. Розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки.

3. Погодження проекту землеустрою.

4. Затвердження проекту землеустрою.

5. Реєстрація земельної ділянки в кадастрі (ДЗК).

6. Реєстрація права власності на земельну ділянку в Укрдержреєстрі.

 

 

Етап

приват. Куди звертатися документи, які

треба подавати  строк

виконання документ,

який отримує корисні поради

дозвіл на

розроблення

проекту

землеустрою міська,селищна,

сільська рада, обласні управління Держземагенства 1. клопотання із зазначенням цільового призначення земельної ділянки та її орієнтовані розміри(зразки заяв є в органи , куди її подаєте.

2.графічні матеріали, на яких зазначене бажане місце розташування земельної ділянки.

3. документи, які підтверджують статус учасника АТО  1 місяць (можливо продовження ) дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки якщо протягои 1 місяця дозвіл не надано, ви маєте право замовити розроблення проекту землеустрою без надання такого

розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки державні інститути землеустрою http//land.gov.ua/struktura/derzhavni-instytuty-zemleustroiu/104065-perelik-

 

 

Що треба знати про ВІЛ- інфекцію

Черкаська область входить в десятку  областей по рівню захворюваності на ВІЛ.

Вчасно виявлена ВІЛ –інфекція та проведення АРВ –терапії  зменшує кількість вірусу в крові та допомагає зберегти здоров’я людини роками

З 1987року по 01.01.15р серед громадян України:

264489      ВІЛ інфікованих осіб

 75577       хворих на СНІД

 35425       померло від СНІДу

Черкаська область входить в десятку  областей по рівню захворюваності на ВІЛ.

Вчасно виявлена ВІЛ –інфекція та проведення АРВ –терапії  зменшує кількість вірусу в крові та допомагає зберегти здоров’я людини роками.

Шляхи передачі ВІЛ:

Статевий шлях: гетеро сексуальний, гомосексуальний.

Парентеральний шлях :

 • під час переливання ВІЛ –інфікованої крові та її препаратів;
 • через використання забрудненого ВІЛ інструментарію(в тому числі пірсингу та татуажу);
 • під час ін’єкційного вживання наркотиків;
 •  під час трансплантації органів ВІЛ –інфікованого донора.

Від ВІЛ –інфікованої матері до дитини:

 • під час вагітності та пологів;
 • під час вигодовування грудним молоком.

ВІЛ не передається через

 • обійми
 • спільний посуд
 • спільний туалет
 • предмети побуту
 • укуси комах
 • поцілунки
 • плавання в одному басейні
 • повітряно-крапельним шляхом

Обстеження на ВІЛ в поліклініці №3 проводиться безкоштовно, за бажанням пацієнта

можливе анонімне обстеження.

При необхідності надається консультація психолога.

(За додатковою інформацією звертайтеся в реєстратуру або кабінет «Довіри», 1-поверх, № 121)

 

 

 

Copyright © 2018 - IMC | All rights reserved